تیوب دستگاه برش لیزری

تیوب لیزر
5 امتیاز این مقاله از 5

تیوب دستگاه برش لیزر بدون شک یکی از مهم ترین قطعات دستگاه میباشد. در این مقاله قصد داریم درباره ماهیت تیوب در دستگاه لیزر و عمر مفید آن و نکاتی برای افزایش کارایی و عمر این قطعه توضیح خواهیم داد.

لازم به ذکر است که انتخاب تیوب مناسب از اهمیت بالایی برخوردار میباشد زیرا در برش و حکاکی بر روی محصول شما تاثیر مستقیم دارد.

اگر شما قصد خرید تیوب لیزر را دارید و یا میخواهید اطلاعات کامل درباره این قطعه مهم کسب کنید تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تیوب لیزر co2

تیوب لیزر چیست؟

تیوب لیزر یک قطعه داخل دستگاه برش لیزر میباشد که شکلی لوله مانند با جنسی شیشه ای دارد. در جواب سوال اینکه تیوب لیزر چطور کار میکند؟ باید اینطور گفت که داخل تیوپ لیزر مقداری گاز دی اکسید کربن و ترکیب چند گاز دیگر وجود دارد که با ساختاری که این تیوب ها دارند و لوله ها و قطعاتی که داخل آن نصب شدند، زمانی که تیوب شروع به کار میکند مقداری گرما و انرژی الکتریکی درسته شده و در نتیجه اشعه لیزر تولید میشود.

در نتیجه وظیفه اصلی تیوب تولید اشعه لیزر میباشد و به همین دلیل است که کیفیت تیوب نقش بسیار مهمی را در کیفیت پایانی برش خواهد داشت.

 

عمر مفید تیوب دستگاه لیزر چقدر است؟

تیوب لیزر یک قطعه کاملا مصرفی میباشد و با توجه به ماهیت کارکرد این قطعه که فرسایش و تولید گرما میباشد، باید طی بازه مشخص این قطعه تعویض شود.

عمرمفید استانداردی که شرکت های تولید کننده تیوب لیزر برای این قطعه مشخص میکننده 10.000 ساعت است اما به صورت کلی عمرفید لیزر از این تایم کمتر میباشد.

نکتته بسیار مهم درباره تیوب لیزر این است که این قطعه با توجه به اینکه حرارت بالایی تولید میکند برای اینکه اجزای داخل آن لطمه نبینند و خراب نشوند از سیستم خننک کننده ای به اسم چیلر استفاده میشود.

چیلر با گردش آب داخل تیوب باعث خنک کردن آن شده و دمای تیوب را کنترل میکند. استفاده از تاثیر مستقیمی در افزایش عمر مفید تیوب دارد به طوری که بدون چیلر میتوان گفت تیوب کاکرد بسیار بسیار پایین تری خواهد داشت.

شما همچنین میتوانید برای مطالعه بیشتر درباره قطعه چیلر دستگاه لیزر، مقاله زیر را مطالعه کنید.

چیلر دستگاه برش لیزر

تیوب لیزر

مدل های مختلف تیوب لیزر

تیوب 60 تا 80 واتتیوب 80 تا 100 واتتیوب 100 تا 120 واتتیوب‌ 130 تا 150 وات

انواع تیوب لیزر

همان طور که گفته شد، تیوب لیزر وظیفه تولید اشعه لیزر را دارد. در نتیجه تغییر قدرت تیوب باعث میشود ما اشعه لیزری قوی تر و یا ضعیف تر داشته باشیم که انتخاب تیوب مناسب برای محوصلات مختلف، تفاوت دارد.
در اینجا ما قدرت های مختلف تیوب را آورده ایم و اینکه هر تیوب مناسب برای برش و حکاکی بر روی چه طیف محصولاتی میباشد.

تیوب 60 تا 80 وات

به دلیل ضخامت کمی که این تیوب ها دارند یک گزینه ایده عال بر حکاکی های با جزئیات بالا بر روی سنگ قبر، چرم، چوب، انواع پارچه میباشند.

تیوب 80 تا 100 وات

تیوپ های 80 تا 100 وات ضخامتی بیشتر نسبت به گروه قبلی دارند و حکاکی عمیق تری را انجام میدهد. این تیوب لیزر های مناسب برای چوب، چرم، پلکسی میباشند که ضخامت آن ها چیزی حدود 8 میلی‌متر میباشد.

تیوب 100 تا 120 وات

این قدرت از تیوب لیزر نیز درست ماننده توان های قبلی برش و حکاکی بر روی چوب، چرم، پلکسی، سنگ، پلاستیک و … مورد استفاده قرار میگیرد که ضخامتی نزدیک به 10 میلی‌متر را دارند.

تیوب 130 تا 150 وات

تیوب لیزر با توان 130 تا 150 وات ضخامت بیشتری نسبت به گروه های قبلی دارد که این موجب میشود در صنایع مختلفی به کار برده شود.ضخامت این تیوب ها حدود 15 میلی‌متر است. 

برای مثال، صنایع تبلیغات، خودروسازی، پزشکی، نساجی و …

خرید تیوب لیزر ویرا لیزر

اگر شما قصد خرید و یا استعلام قیمت تیوب لیزر  و یا دستگاه برش لیزری را دارید شما میتوانید با شماره زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:09308384990 ویا 09212357920

شماره شرکت: 65612750-021

سوالات متداول

همان طور که در بالا تر توضیح داده شد، انتخاب تیوب برای حکاکی و برش یکی از مهم ترین فرایند کار میباشد.

به طور کلی هرچه میزان وات دستگاه کمتر باشد، شما میتوانید روی محصول طرح های کوچک تر و جزئیات بیشتری را حکاکی کنید و عمق این حکاکی نیز بسیار کم میباشد

و در مقابل اگر شما قصد دارید طرح و یا نوشته های شما بزرگ تر و عمیق تر حکاکی شوند شما باید تیوب هایی که وات بالا تری را دارند استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *